• Zaczynamy …..

          • Dzisiaj rozpoczął się rok szkolny 2019/2020. Po mszy św. I apelu uczniowie spotkali się z wychowawcami w swoich salach lekcyjnych. Wszyscy znamy już plan lekcji na pierwszy semestr, wiemy kto kogo i czego będzie uczył, jutro zostaną rozdane podręczniki i będzie można zacząć rok wypełniony nauką, pracą w organizacjach, ale również zabawą w gronie koleżanek i kolegów. Mamy nadzieję, że kolejne 10 miesięcy będzie dla Wszystkich pasmem sukcesów, a pogoda ducha i humor nie będą naszej Szkoły opuszczać.

          • Plan lekcji

          • Spakowani? Zwarci? Gotowi? Pogoda nie sprzyja myśleniu o szkole, ale część z Was na pewno trochę tęskni nawet jeśli nie chce się do tego przyznać .... Zapraszamy do lektury nowego planu zajęć.

          • Początek roku szkolnego

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w kościele parafialnym odbedzie się 2 września o godz 8.00.

            9.00 powrót z kościoła

            Rozpoczęcie roku szkolnego w szkole około godziny 9.15.

            Po zakończeniu odwóz planowo.

            Dowozy odbywać się będą z harmonogramem lat ubiegłych.

            Trasa

            Odjazd - Przyjazd

            Łęki Górne „Lipki” - Szkoła

            7:00 - 7:10

            Łęki Górne „Sośniny-Krzywa”- Szkoła

            7:15 - 7:35

            Łęki Górne „Świnia Góra”- Szkoła

            7:45 - 7:55

            Szkoła - Łęki Górne „Lipki”-Świnia Góra

            12:30 - 12:50

            oraz

             14:10  - 14:30

            Szkoła - Łęki Górne „Sośniny - Krzywa”

            12:55 - 13:10

            Szkoła - Łęki Górne „ Krzywa”

             14:35 - 14:50

          • Wakacje pełne atrakcji!

          •  

            Kolejny raz w naszej szkole uczniowie, których rodzice ubezpieczeni są w KRUS mogli wziąć udział w półkolonii letniej z dofinansowaniem ze FS rolników. Głównym organizatorem zorganizowanej w dniach 08.07.do 17.07.2019 było Małopolskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły w Krakowie. Koszt uczestników wynosił 50 zł. Podczas 10 dniowego turnusu uczestnicy:  byli 3 razy na basenie, w kinie Milenium na filmie „Mia i biały lew” uczestniczyli w pokazach karate, sprawdzali swoje umiejętności na ściankach wspinaczkowych, 2-u krotnie korzystali z atrakcji przygotowanych przez UKS Jedynka przy I LO w Tarnowie (kule wodne, dmuchane zamki trampoliny, gry zręcznościowe… Jednak chyba największym wyzwaniem był dwukrotny pobyt na strzelnicy LOK i możliwość strzelania z broni pneumatycznej. Były również zajęcia plastyczne, kulinarne i ruchowe na boisku szkolnym i w Parku Strzeleckim. Wakacje to czas odpoczynku ale jak pokazały zajęcia w Bibliotece Pedagogicznej również z książką można się zaprzyjaźnić i świetnie bawić. W sobotę odbyła się całodniowa wycieczka do Krakowa, której główną atrakcją był pobyt w ZOO i Smok Wawelski. Każdego dnia uczestnicy mieli zapewnione śniadanie i ciepły posiłek.                                                             

            Podziękowania kierujemy do Pani Burmistrz Ewy Gołębiowskiej za dofinansowanie wypoczynku oraz pani dyr  MZASiP  Krystynie Gądek  i dyr szkoły Grzegorzowi Stawarzowi za pomoc w organizacji. W ostatnim dniu półkolonii odbyło się podsumowanie, w którym uczestniczyli rodzice i przedstawiciele władz.

             

            Obecnie od 12 do 23 sierpnia trwa II tura półkolonii letnich których głównym organizatorem jest ZMW w Warszawie. Biorą w niej udział uczniowie ze szkół z terenu Gminy Pilzno.

             

             

          • Dwudniowy biwak Zuchów 28-29 lipca 2019

          • Dwudniowy biwak pod namiotami u druhny drużynowej Zosi rozpoczął się w piątek rozłożeniem namiotów a następnie turniejem szachowym. Mistrzem gry w szachy został Matusz Szatko II miejsce zajął Tymoteusz Kozioł, III miejsce Tymoteusz Podraza. Następnie zuchu rozpaliły grilla i piekły kiełbaski. Po kolacji zagraliśmy w piłkę nożną i bathmintona. Noc pod namiotami mineła szybko i rano samodzielnie przygotowaliśmy śniadanie po którym również sami posprzątaliśmy. Później wspólnie śpiewaliśmy piosenki i opowiadaliśmy o swoich podróżach marzeń. Była to dla nas próba na odwagę i samodzielność.

          • Zielona Szkoła Sianożęty 2019

          • To już kolejny wypad nad morze zorganizowany przez panią Zofię Ziaja przy współpracy z panią Joanną Maduzia. W tym roku mieszkaliśmy w komfortowym ośrodku Lazur w Sianożętach. Były pyszne posiłki i wszystkie pokoje o wysokim standardzie. Poznaliśmy świetnych kolegów i koleżanki ze szkoły w Szczurowej. Zwiedzaliśmy Międzyzdroje i Świnoujście oraz Kołobrzeg. Rejs statkiem, spacery brzegiem morza, spacer aleją zakochanych. Cudowne zachody słońca i szum morza na długo zostaną w naszej pamięci. Dobra i troskliwa opieka oraz świetna atmosfera towarzyszyły nam przez cały czas. W drodze powrotnej zwiedzaliśmy Bazylikę w Licheniu. Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile i zapraszamy na kolejny wyjazd za rok.

          • Festiwal Rodziny

          • Doroczny Festiwal Rodziny i Święto Patrona Szkoły uroczyście obchodzimy zawsze w maju. W tym roku klasa IV wraz z wychowawcą panią Zofią Ziaja przygotowała dekorację i spektakl teatralno-muzyczny pt. „Kopciuszek”. Piękne stroje wykonane przez panią Zosię przy współpracy rodziców i niektórych babć oraz aktorskie talenty uczniów zachwyciły zaproszonych na swoje święto - Rodziców i zaproszonych gości. Imprezę uświetniały piosenki, wiersze, laurki, występ taneczny grupy Sokolanie oraz kabaret „Król i Wieśniak” w wykonaniu Konrada Surdela i Piotra Czuby. Poczęstunek dla rodziców jak co roku przygotowali nauczyciele wraz z panem dyrektorem. W pomoc w przygotowaniu imprezy zaangażowane były panie: Natalia Chodór, pani Joanna Maduzia i pani Anna Jurek. Montaż słowno-muzyczny o Patronie Szkoły przygotował ks. Paweł Marmuźniak. Gratulujemy pięknej akademii!!!

          • Biwak w Ciężkowicach

          • Zuchy i harcerze wraz z drużynowymi i drużyną zuchową z Machowej zorganizowali dwudniowy biwak w Ciężkowicach. W pierwszy dzień odbyły się zajęcia programowe i grill ze śpiewem piosenek harcerskich. Nocowaliśmy w Domu Rekolekcyjnym. Zuchy zdobyły sprawność Łazika. W drugi dzień zwiedzaliśmy Skamieniałe Miasto i Muzeum Przyrodnicze. Biwak zakończył się wyjściem na pizze. Wszyscy wrócili zadowoleni.

          • Pożegnania nadszedł czas

          •  

            Wtorek tuż przed końcem roku był czasem pożegnań, rozstań. Klasy VIII i III gimnazjum wesołym programem artystycznym rozstały się ze szkołą w Łękach. Najpierw odbyło się rozdanie licznych nagród- za frekwencję,  wyróżnienia, za zawody sportowe, za pracę  w organizacjach i stypendia. Później gratulacje dla uczniów i rodziców, przemówienia  i życzenia.  Akademia przypominała zgromadzonym nauczycielom i pracownikom najśmieszniejsze i najmilsze chwile w szkole związane z przedmiotami zgromadzonymi w wózku wspomnień. Gdy drogowskaz wskazał przyszłość absolwenci  z przymrużeniem oka zaprezentowali się w wybranych zawodach za 10 lat.  W czasie teraźniejszym obejrzeliśmy libduba nakręconego przez III g, a później układ taneczny dziewczyn do piosenki Autostop. Na końcu  dzieci podziękowały swoim rodzicom symbolicznymi kwiatami, także nauczycielom złożono życzenia. W czasie piosenek można było powspominać najlepsze chwile spędzone z klasą dzięki prezentacji ze zdjęciami. Miłym akcentem było pożegnanie przygotowane dla absolwentów przez kl. VII,  muzyczny band i solistka, potem wręczenie supernagród za najlepsze role szkolne wręczyła 7 z VII. Serdeczne życzenia na przyszłość  i megauściski .

          • Mistrz Matematyki kl. I - III

          • Rok 2019 został ogłoszony Rokiem Matematyki i w związku z tym nasi najmłodsi przystąpili do zmagań z królową nauk. W ciągu ostatnich trzech miesięcy pokonali 3 etapy Szkolnego Konkursu Matematycznego „Mistrz Matematyki” dla klas I-III.

            Ostateczna rozgrywka wyłoniła następujących laureatów :

            Klasa I:

            Mistrz: Kornelia Bańdur

             

            Wicemistrzowie: Karolina Kula, Oliwia Podraza

            Klasa II:

            Mistrz: Tymoteusz Podraza

            Wicemistrzowie: Karolina Szatko, Tymoteusz Kozioł

            Klasa III:

                        Mistrz: Amelia Czuba

                        Wicemistrzowie: Mateusz Szatko, Anna Laska

             

            Wszystkim uczniom gratulujemy i cieszymy się z wysokich wyników!

             

          • Dzień pustej klasy

          • Wakacje coraz bliżej, a piękna pogoda sprawia, że coraz trudniej nam przychodzi siedzenie w szkolnych murach. Klasy I-III włączyły się więc w obchody Dnia Pustej Klasy, który w tym roku przypada 14 czerwca i pojechały pozwiedzać Pilzno.

            Mieliśmy szczęście zasiąść na widowni Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalno-Muzycznego „Z błogosławioną Karoliną zaśpiewajmy” i posłuchać wspaniałego występu naszej koleżanki, Weroniki Szypułki. Trzymaliśmy kciuki i nagrodziliśmy jej śpiew gromkimi brawami. Nie zabrakło również zabawy przy pilźnieńskiej fontannie, czy gry w szachy rozstawione na rynku. No i oczywiście koniecznie trzeba było zjeść pyszne lody dla ochłody! Następnie udaliśmy się do parku przy „Sokole”, gdzie dzieci chętnie korzystały z placu zabaw. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się także dostępna tam siłownia. Mali miłośnicy wysiłku fizycznego ochoczo ćwiczyli, aby sprawdzić swoje możliwości i kształtować mięśnie, twierdząc przy tym, że chcą być „fit”!

          • SKO - podsumowanie

          • Wyniki współzawodnictwa indywidualnego w oszczędzaniu

            1. Gołąb Krystian
            2. Pyrchla Jakub
            3. Szanduła Monika
            4. Szanduła Tomasz
            5. Laska Adrian
            6. Laska Anna
            7. Laska Katarzyna
            8. Sambora Maria
            9. Bocoń Zuzanna
            10. Baran Krystian
            11.  Rataj Jagoda
            12.  Kula Maja
            13.  Kozioł Tymoteusz
            14.  Jakub Bernaś
            15.  Bańdur Marcin
            16.  Matusik Anita
            17.  Szypułka Igor
            18.  Wojnarowski Tomasz
            19.  Kozioł Jakub
            20. Walkowicz Martyna
            21. Błońska Marika

            Wyniki współzawodnictwa klasowego

            1. Klasa III 112
            2. Klasa II 90
            3. Klasa I 80
            4. Klasa IV 78
            5. Klasa VIII 64
            6. Klasa V 44,5
            7. Klasa VI 1,9

             

            Najbardziej systematyczne wpłaty

            Jakub Bernaś -  23 wpłaty

          • Wycieczkowo

          • Musical+ osada słowiańska + park owadów

            5 czerwca nasi najmłodsi obejrzeli musical o tematyce profilaktycznej „Co w trawie piszczy, czyli w grupie siła” przygotowany przez Teatr Muzyczny Forte z Wrocławia. Okazałe kostiumy, ciekawy scenariusz i znakomity wokal aktorów robiły ogromne wrażenie na widowni. Wspaniały przekaz, mówiący o tym, że choć bardzo się od siebie różnimy, to tylko wspólnymi siłami możemy dokonać wielkich rzeczy, z pewnością pozostanie w pamięci dzieci.

            Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Osady Słowiańskiej w Stobiernej. Uczniowie mieli okazję posłuchać o dziejach naszych słowiańskich przodków, zobaczyć jak wyglądały ich stroje i chaty, a nawet obejrzeć z bliska broń z tamtego okresu. Ta świetna lekcja historii uzmysłowiła nam jak wyglądały początki naszego państwa.

            Następnie odwiedziliśmy Park Owadów i Pajęczaków. Dzieci z wielkim entuzjazmem oglądały repliki motyla, ważki, pasikonika, a nawet kleszcza powiększone nawet o 200 procent. Zapewniamy, że naprawdę robią niesamowite wrażenie!

            Tego dnia spędziliśmy czas aktywnie wypoczywając, a zarazem odbyliśmy trzy lekcje, bowiem uczyliśmy się historii, przyrody i tolerancji wobec odmienności.

          • Brawa dla Łukasza i Pawła!

          • Dnia 5 czerwca w Szkole Podstawowej w Słotowej odbył się Gminny konkurs wiedzy o św. Janie Czuba misjonarzu - męczenniku. Pochodził on ze Słotowej. Zginął śmiercią męczeńską 27 października 1998 r. w misji Loulombo w Afryce. Reprezentanci naszej szkoły Łukasz Pawłowicz i Paweł Bączek zdobyli 1 miejsce. Serdecznie gratulujemy.

          • SKC na zjeździe wolontariuszy

          • 4 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu odbył się XIII Zjazd Szkolnych Kół Caritas z diecezji tarnowskiej, w którym uczestniczyło nasze Szkolne Koło Caritas wraz z opiekunami ks. Pawłem i panią Anną Jurek. Na spotkanie do Pasierbca przyjechało wraz z opiekunami prawie dwa tysiące wolontariuszy, którzy udzielają się w szkolnych kołach Caritas. Zjazd był okazją do wspólnej modlitwy, podziękowaniem za to, co przez miniony rok udało się młodym zdziałać, ale również czasem integracji i nabierania sił do dalszego działania. W bieżącym roku uczestnicy zjazdu włączyli się w konkurs „Nasz Patron – nasz wzór” (Działalność Szkolnego Koła Caritas jako owoc nauczania patrona koła – realizacja zadań wynikających z wartości, którym on poświęcił życie). Prace konkursowe były swoistym podsumowaniem działalności SKC w roku szkolnym 2018/2019.

             

          • Programista z klasą

          • Projekt z UE

            W ciągu ostatnich trzech miesięcy w naszej szkole odbywały się zajęcia z zakresu programowania w ramach projektu „Programista z klasą”. Jest to projekt realizowany przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie w ramach działania 3.2 Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, dofinansowany z Funduszy Europejskich.

            Wychowawcy klas II i III odbyli 16-godzinne szkolenie w zakresie programowania, po czym poprowadzili wśród uczniów 30h zajęć. Część z nich odbyła się przy wsparciu trenera. Ich celem było zapoznanie dzieci z podstawowymi wiadomościami z zakresu programowania w Scratch, m.in., analizą sytuacji problemowych, tworzeniem algorytmów i prostych gier w środowisku wizualnym. Scratch to język programowania, który został stworzony specjalnie po to, żeby obrazowo pokazać najmłodszym, w jaki sposób programować. W jasny i przejrzysty sposób bawi i zarazem uczy dzieci.

            Cieszymy się, że uczniowie podeszli do zajęć z dużym zainteresowaniem i chętnie ćwiczyli nowe umiejętności zarówno w szkole, jak i w domu. Dziękujemy prowadzącym paniom Anecie i Marysi za poświęcenie swojego czasu uczniom.

             

          • Z wizytą u Króla Maciusia I w teatrze

          • Uczniowie z klas IV, V, VI w piątek obejrzeli spektakl pt. Król Maciuś I w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Po przedstawieniu wesoło spędzili czas w Parku Strzeleckim korzystają z jego bogatych atrakcji. Cała grupa wstąpiła jeszcze  do DH Świt, by uczestniczyć w atrakcjach z okazji Dnia Dziecka. Na szczęście pogoda dopisała i bawiliśmy się świetnie.

          • Siostry na medal!

          • 30 maja nasza szkoła uczestniczyła w XIV Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym „Ziemia – moja planeta” zorganizowanym przez PSP w Machowej. W tym roku konkurs odbył się w Ośrodku Edukacyjnym Gorczańskiego Parku Narodowego w Porębie Wielkiej. Uczennica kl. V Magdalena Karaś i kl. VIII Natalia Karaś najlepiej rozwiązały test składający się z 30 pytań i zdobyły I miejsce. Z rąk dyrektora GPN i  burmistrz Pilzna Ewy Gołębiowskiej otrzymały atrakcyjne nagrody. Pomimo niesprzyjającej pogody atmosfera konkursu i całej wycieczki była bardzo gorąca. Konkurs połączony był z pokazem filmu edukacyjnego i wspólnym ogniskiem. Siostrom i  p. Buras serdecznie gratulujemy.

          • MATEMATYK PRAKTYK W GIMNAZJUM – pożegnanie

          • W naszej szkole już po raz  IX, i zarazem ostatni, odbył się gminny konkurs matematyczny dla uczniów gimnazjum. W tym roku I miejsce zajęła przedstawicielka szkoły w Strzegocicach – Olga Kozioł, II miejsce zajęła uczennica  z Dobrkowa – Julia Szewczyk, III miejsce przypadło gimnazjaliście z Lipin -  Łukaszowi Kluzie. Uczestnikom Serdecznie gratulujemy.

          • Rywalizowali o zdrowiu

          •   „Dobre zdrowie ponad wszelkie bogactwo”!

            Już po raz XII  w PSP im Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Łękach Górnych odbyła się Międzyszkolna Olimpiada Zdrowia. W tym roku szkolnym wzięło w niej udział 20 uczestników z 7 szkół w większości realizujących ogólnopolski program edukacyjny „ Trzymaj Formę”. Test składający się z 27 pytań zamkniętych i 3 problemowych  (zawierał pytania dotyczące zbilansowanej diety, aktywności fizycznej, roli sportu, różnych chorób i ich profilaktyki, szkodliwości używek) – wcale nie należał do łatwych.

            Celem Olimpiady jest kształtowanie u uczniów postaw niezbędnych do utrzymania zdrowia i kondycji fizycznej, zmiana nawyków żywieniowych i popularyzowanie tematyki prozdrowotnej. Najlepiej poradziła sobie z tym problemem uczennica klasy VI Weronika Szumowicz z PSP w Pilźnie  zajmując I miejsce. Miejsce II  zdobył uczeń Szymon Podraza ze Słotowej który jako jedyny reprezentował szkołę.  III miejsce należało do Wiktorii  Soprych

            z PSP w Zwierniku. Kolejne miejsca zajęli: IV Patrycja Dereń z Łęk Dolnych i V Kornelia Bukowska z Parkosza.  Julia Szewczyk i Martyna Lenczowska  z PSP w Dobrkowie otrzymały wyróżnienia. Zwycięzcy otrzymali nagrody z rąk dyr. szkoły Grzegorza Stawarza. Honorowymi gośćmi były  pani Bożena Gawryś i Jadwiga Ząbek  - z PSSE w Dębicy, które również dla uczniów miały drobne upominki. Dziękujemy pani burmistrz Ewie Gołębiowskiej z finansowe wsparcie. Podziękowania należą się również opiekunom Spółdzielni Uczniowskiej i PCK za przygotowanie poczęstunku.

             Dziękujemy nauczycielom za przygotowanie uczniów i mamy nadzieję że zdobyta wiedza i doświadczenie będą wcielane w życie.